19th Ave New York, NY 95822, USA

Warszawa 2025

Ścisłe centrum Warszawy zmienia się bardzo dynamicznie. W ciągu ostatnich 10 lat powstało wiele nowych budynków, które na stałe wpisują się w krajobraz i sylwetę miasta. Aplikacja prezentuje wizualizację centrum z perspektywą do 2025 roku w formie interaktywnego modelu 3D.

Warszawa 2025

Prezentujemy model 3D Warszawy (stan obecny i docelowy na rok 2025) obejmujący ścisłe centrum. Dotychczas powstało wiele wizji przyszłości tego miejsca, jednak były prezentowane tylko za pomocą ręczne wykonanych makiet, statycznych grafik i animacji (tzw. renderów) lub technicznych koncepcji urbanistycznych, które często są zrozumiałe jedynie dla specjalistów.

Interaktywny model 3D ma tę przewagę nad makietą, że można go wykonać szybciej i taniej. Łatwiej także w nim coś zmienić, np. w toku konsultacji z inwestorami czy mieszkańcami. Jest również lepszy niż statyczne rendery i animacje wykonane w programach graficznych, które często pokazują daną inwestycję w tendencyjny sposób. W interaktywnym modelu 3D użytkownik sam decyduje z jakiej perspektywy chce obejrzeć dany budynek i przekonać się, czy wpisuje się on w otoczenie.

Jest to swego rodzaju narzędzie służące partycypacji społecznej w rozwoju miasta. Ułatwia ją i zwiększa zainteresowanie planowaniem nowych grup odbiorców. Może też pomóc w łagodzeniu konfliktów przestrzennych, które często wybuchają dopiero na etapie budowy.

AKTUALIZACJA: Rozszerzyliśmy model o budynki, które powstaną w okolicy ul. Towarowej i Ronda Daszyńskiego.

Inne analizy, które mogą Cię również zainteresować:

3D GIS w planowaniu przestrzennym

Modele 3D w konsultacjach społecznych

 

Kolejne wizualizacje już wkrótce, zapraszamy zatem śledzenia naszych profili w serwisach FacebookLinkedIn i Twitter.

Powiązane wpisy

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.