Vetterów 1, 20-277 Lublin
thumbnail_3D_warszawa
13 Lut: Warszawa 2025
Ścisłe centrum Warszawy zmienia się bardzo dynamicznie. W ciągu ostatnich 10 lat powstało wiele nowych budynków, które na stałe wpisują się w krajobraz i sylwetę miasta. Aplikacja prezentuje wizualizację centrum z perspektywą do 2025 roku w formie interaktywnego modelu 3D.
iskk-2019-thumb
07 Sty: Mapy religijności Polaków za rok 2017
Jak co roku przedstawiamy mapy wybranych wskaźników religijności Polaków na poziomie parafii i diecezji. Zostały one opracowane na podstawie wyników corocznych badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego. Zapraszamy do zapoznania się z statystykami za rok 2017.
wybory-2015
08 Paź: Wyniki wyborów parlamentarnych 2015 na mapach miast
Blisko 2 lata temu opublikowaliśmy na blogu wpisy prezentujące wyniki wyborów parlamentarnych w mikroskali dla obszaru Lublina. Dziś kontynuujemy tę analizę dla wybranych miast wojewódzkich. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym wpisem oraz aplikacją.
ASF_thumb
04 Paź: Przypadki ASF w Polsce (2014-2018)
Przypadki wystąpień afrykańskiego pomoru świń (ASF) obejmują coraz większą część Polski. Prezentujemy wizualizację rozprzestrzeniania się wirusa, wykonaną na podstawie danych Głównego Inspektoratu Weterynarii.
500_plus_cz2_thumb
20 Sie: Program Rodzina 500+ na mapie cz.2
Jakie zjawiska mają wpływ na przestrzenny rozkład kwot przydzielanych w ramach programu Rodzina 500? Zapraszamy do kolejnej części analizy przestrzennej tego świadczenia.
thumb-solar
26 Cze: Mapa potencjału solarnego
Panele fotowoltaiczne są coraz popularniejszą inwestycją, ze względu na możliwość pozyskania dofinansowania na ich zakup i montaż. Gdzie je instalować? Odpowiedzią na to pytanie jest nasza mapa potencjału solarnego dachów.
thumb-rodzina-500plus
20 Cze: Program Rodzina 500+ na mapie
Czy dla kwot wypłaconych świadczeń wychowawczych w ramach Programu Rodzina 500 plus widać zależności przestrzenne? Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym wpisem na blogu.
thumbnail-studium-projekt
26 Mar: GIS w analizach nowego SUiKZP Lublina
Na przykładzie Lublina i trwających konsultacji społecznych, chcielibyśmy podpowiedzieć jak wykorzystać proste aplikacje GIS do przeglądania projektów i porównywania zmian pojawiających się w kolejnych wersjach dokumentów planistycznych.
iskk-2017-thumb
04 Sty: Mapy religijności Polaków za rok 2016
Kolejny raz przygotowaliśmy mapy przedstawiające wybrane wskaźniki religijności Polaków na poziomie parafii i diecezji. Zostały one opracowane na podstawie wyników corocznych badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego. Zapraszamy do zapoznania się z statystykami za rok 2016.