Program Rodzina 500+ na mapie

Czy dla kwot wypłaconych świadczeń wychowawczych w ramach Programu Rodzina 500 plus widać zależności przestrzenne? Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym wpisem na blogu.

Co wynika z analiz programu Rodzina 500+ na mapie?

Które regiony najwięcej zyskują na programie Rodzina 500+? Czy na podstawie analizy przestrzennej wypłacanych zasiłków widać jakieś zaszłości historyczne? Postanowiliśmy to przeanalizować wykorzystując dane z podsumowania programu na koniec roku 2017. Sumy wypłaconych świadczeń wychowawczych w gminie przeliczyliśmy na mieszkańca danej gminy. Wizualizację otrzymanych wyników prezentujemy na poniższej grafice.

(Kliknij na grafikę aby zobaczyć ją w pełnej rozdzielczości)

Z mapy wynika, że największe kwoty świadczeń w przeliczeniu na mieszkańca trafiają do rodzin na Kaszubach, południowej części Małopolski, północnej części Lubelszczyzny, a także północnej i południowej części Mazowsza. Widać również pewną zbieżność pomiędzy regionami gdzie wskaźnik jest podwyższony, a granicą II RP.

Świadczenia z programu 500+ w porównaniu do innych zjawisk społecznych na mapach

Zainteresowała Cię nasza mapa? Już niedługo przedstawimy podobieństwa w rozkładzie przestrzennym wypłaconych kwot programu Rodzina 500 plus w stosunku do innych danych społeczno-demograficznych. Zapraszamy więc do polubienia naszych profili w serwisach Facebook i LinkedIn, gdzie na bieżąco informujemy o nowościach na naszym blogu

Powiązane wpisy

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.